Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.01.2021

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 STYCZNIA 2021

 

Drodzy goście, parafianie, dobroczyńcy! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Życzymy Bożego Nowego Roku!

 

1. Nowy rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę, pokój i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

2. Jutro, w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Rodziny Radia Maryja. Do udziału w tej Mszy świętej zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej oraz osoby, które ukończyły 33-dniowe rekolekcje przed osobistym zawierzeniem się Maryi. Na tę Mszę świętą należy przynieść tekst zawierzenia, który należy wydrukować, własnoręcznie przepisać na drugiej stronie i podpisać. Po Mszy św. nastąpi oddanie się Matce Bożej. Z zakrystii można zabrać tekst zawierzenia. Zachęcamy do indywidualnego odprawiania rekolekcji „ oddanie33”.

3. W  niedzielę, 3 stycznia przypada 82 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. O godz. 10.30 odprawimy uroczystą Mszę św.  prosząc o jego rychłą beatyfikację. O godz. 16.00 Msza św. w intencji FZŚ i misji franciszkańskich.

4.Wizyta duszpasterska, zwana kolędą odbędzie się  tego roku w zmienionej formie. Od 4 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców z poszczególnych ulic do naszego kościoła na  Mszę św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w ich intencji. Na Mszę św. przynosimy wodę do poświęcenia, którą po powrocie poświęcicie wasze domy i mieszkania. Będzie też możliwość złożenia ofiary na potrzeby kościoła. W najbliższym tygodniu zapraszamy do kościoła na godz. 18.00 parafian z następujących ulic:

Poniedziałek – 04 stycznia

ulica Zbożowa

Wtorek – 05 stycznia

ulice: Winnicka, Topolowa, Długa, Za Torem, Źródlana i Przesmyk

Czwartek – 07 stycznia 

ulice: Wygoda, Spadowa, Czarnochowska, Orzechowa i Jaworowa

Piątek – 08 stycznia

ulice: Dębowa, Pasternik, Klonowa, Osiedle przy ul. Dębowej 

Sobota – 09 stycznia

ulice: Reformacka (bez tzw. Mardimexu) i Łąkowa  

Poniedziałek – 11 stycznia

ulice: Widok, Szkolna, Bogucka, Mickiewicza i Królowej Jadwigi

Wtorek – 12 stycznia

ulice: Siemiradzkiego i Konopnickiej

Środa – 13 stycznia

ulice: Kraszewskiego, Brodzińskiego i Prusa

Czwartek – 14 stycznia

Żeromskiego, Dębowskiego, Kubusia Puchatka i Osiedle Przyszłość

Piątek 15 stycznia

ulice: Brata Alojzego Kosiby, Piłsudskiego, Narutowicza, Żwirki i Wigury i Krakowska

Sobota 16 stycznia

Osiedle Mardimex przy ul. Reformackiej

Poniedziałek 18 stycznia

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 1, 2 i 3

Wtorek 19 stycznia

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 4, 5, 6 i 7

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK