Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17.01.2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2021 r.

1. Rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

3.We wtorek, 19 stycznia, po wieczornej Mszy św., z racji liturgicznego wspomnienia św. Sebastiana Józefa Pelczara, spotkanie dla Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa (przełożone wyjątkowo z pierwszego piątku miesiąca, który przypadał w dzień Nowego Roku). Zapraszamy serdecznie osoby należące do tego stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć.

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. 5. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Józef Sebastian Pelczar, biskup; w czwartek św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

6. Archidiecezja krakowska wydała album o naszych kościołach, w którym jest też informacja o naszym sanktuarium, zdjęcia i opis. Album jest do nabycia w zakrystii w cenie promocyjnej 80 zł. W księgarniach będzie do nabycia po 140 zł.  Zachęcamy do ich nabycia. Nasza parafia otrzymała przydział - kilka sztuk, do rozprowadzenia.

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji a przed kościołem będzie  przeprowadzona kwesta  na ten cel.

8. Trwają Msze św. kolędowe. Na Mszę św. przynosimy wodę do poświęcenia, którą po powrocie poświęcicie wasze domy i mieszkania. Na Msze św. o godz. 18.00 z racji kolędy w tym tygodniu zapraszamy:

Poniedziałek 18 stycznia

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 1, 2 i 3

Wtorek 19 stycznia 

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 4, 5, 6 i 7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK