Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

31.01.2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 LUTEGO 2021 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. z poświęceniem książeczek dla klas przygotowujących się do  I Komunii św. III B i III C. Za tydzień również o godz. 15.00 Msza św. dla klas III D i pozostałych dzieci z parafii.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte z błogosławieniem świec w porządku niedzielnym. Z ustanowienia św. Jana Pawła II, papieża, jest to 25 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. 

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. 

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

5. Pragniemy poinformować, że nastąpiły zmiany w dyżurach kancelarii parafialnej.  Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 18.00 i w soboty od godz. 9.00 do 10.00. Intencje mszalne przyjmowane są również w zakrystii. 

6. Są jeszcze do nabycia w zakrystii albumy o kościołach naszej Archidiecezji  w tym o naszym sanktuarium. 

7. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności i skupienia przy przyjmowaniu Komunii św. Jeśli Kościół Katolicki dopuścił możliwość przyjmowania Komunii na rękę to równocześnie wzywa do zachowania szczególnej ostrożności i czci podczas przyjmowania Pana Jezusa. Dlatego przyjmując Komunie na rękę zachowujemy postawę stojącą. Bardzo prosimy trzymać dłonie lekko ugięte, prawa dłoń pod lewą. Kapłan kładzie Eucharystie na lewą rękę a my Ją spożywamy prawą ręką. Ręce powinny być wolne od innych rzeczy: rękawiczek, chusteczek, maseczek, aby nic nie przeszkadzało w przyjmowaniu Komunii i w reagowaniu w razie zagrożenia upadnięciem Komunii na ziemię. Komunię należy bezwzględnie spożyć przed kapłanem i nie odchodzić z Komunią na rękach. Po przyjęciu Komunii św. popatrzmy na dłonie na palce, czy czasami jakaś cząstka Komunii nie pozostała na naszych rękach. Osoby które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy o bezzwłoczne podejście do przodu i ustawienie się w kolejce z prawej strony przed stopniami prezbiterium. Osoby, które przyjmują Komunię do ust niech zsuną maseczkę pod brodę albo całkowicie ściągną, aby kapłan mógł swobodnie podać Komunię do ust. Pamiętajmy, że w sposobie przyjmowania Komunii św. też wyrażamy nasz szacunek do Najświętszej Eucharystii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK