Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17.11.2019

ogłoszenia na XXXIII NZ 2019

OGŁOSZENIA
33 NIEDZIELA ZWYKŁA
18 listopada 2019

1. Dzisiejsza niedziela jest – ustanowionym przez Papieża Franciszka – Trzecim, Światowym Dniem Ubogich. Z tej racji Franciszkański Zakon Świecki zbiera ofiary na rzecz ubogich z naszej archidiecezji za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Również dzisiaj o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania 

3. Po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój w rodzinach, w naszej ojczyźnie i na całym świecie. 

4. W czwartek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją do świątyni na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Wspomnienie ukazuje wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian i sympatyków naszego klasztoru.

5. W piątek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszym organiście – Panu Piotrze Młyńskim.

6. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych drogich zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

7. W zakrystii, możemy nabyć kalendarz na Nowy Rok ze zdjęciami naszego Sanktuarium, Balsam Kapucyński oraz prasę katolicką.

8. Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek dla dzieci i dorosłych, który odbędzie się w auli św. Jana Pawła II, w dniach od 17 do 24 listopada. W ofercie wydawnictw Znak, Jedność oraz WAM proponujemy różne wydania Biblii dla dzieci i młodzieży, książki historyczne oraz o świętych, książeczki do modlitwy, wiele opracowań pomocnych w dobrym przygotowaniu i przeżyciu spowiedzi świętej, poradniki i wiele ciekawych książek kulinarnych; wszystkie tytuły w promocyjnych cenach, z dużym rabatem! Zapraszamy również na promocyjną sprzedaż nowej książki o naszym Bracie Alojzym, pt. "Kromka chleba słodka jak plaster miodu", której autorem jest p. Iwona Jeleń. Oferta dostępna jest po każdej Mszy świętej; w dni powszednie zapraszamy po Mszach świętych o godz. 8:00 i 18:00.

9. Parafia św. Klemensa organizuje w dniach 17 - 26 marca 2020 roku pielgrzymkę śladami Jezusa i Mojżesza do Ziemi Świętej i Jordanii. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Proboszcza Wojciecha Olszowskiego. Informacje znajdują się również na stronie internetowej parafii sw. Klemensa.

10. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2018 rok.

Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru za wszelkie gesty dobroci i życzliwości dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK