Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

28.03.2021

Niedziela Palmowa 2021

NIEDZIELA PALMOWA

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 MARCA 2021

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. 

2. W poniedziałek, 29 marca, kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Z sakramentu pojednania w naszym Sanktuarium można skorzystać codziennie w dni powszednie do środy od godz. 6.30 do 9.00 i od godz. 16.00 do 18.30. Wieli czwartek 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 17.30 Wielki Piątek od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 16.00 Wielka Sobota 6.30. do 12.00 i do 14.00 do 16.00 Spowiedź odbywa się w salce przy zakrystii, 
a wejście do niej znajduje się od placu, na którym parkują samochody. 

PROGRAM NA TRIDUUM PASCHALNE

4. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza św. w tym dniu będzie sprawowana tylko o godzinie 18.00. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Podczas procesji za odśpiewanie hymnu „Sław, języku, tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny. W Wielki Czwartek o godz. 7.00 Droga Krzyżowa. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. 

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 7.00 i po południu o godz. 16.15. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 17.00. W tym dniu nie będzie tradycyjnej adoracji krzyża przez ucałowanie. Adorować krzyż będziemy poprzez przyklęknięcie lub skłon głowy pozostałych wiernych. Ofiary zbierane w czasie adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w  ojczyźnie Pana Jezusa. Bezpośrednio po liturgii zapraszamy na modlitwy w pierwszym dniu nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego i śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali oraz adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. 

6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, pamiętajmy o adoracji w czasie święcenia pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 16.00 na placu przed kościołem. O godzinie 18.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Z racji odnowienia przyrzeczeń chrztu św. w czasie ceremonii, prosimy o przyniesienie ze sobą świec. 

7. W przyszłą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja 
o godz. 6.00 rano. Następne Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 18.00. Dodatkowa Msza Święta w tym dniu o godzinie 15.00 

8. Szczegółowy program nabożeństw Triduum Paschalnego oraz spowiedzi w Wielkim Tygodniu wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii i facebooku. 

Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane przez internet.

9. Ze względy na wprowadzone obostrzenia sanitarne i w trosce o nasze życie i zdrowie prosimy o przestrzeganie podanych wymogów w naszym sanktuarium: maseczki, dystans, dezynfekcja. Przypominamy i zachęcamy wiernych że wobec postawionych limitów uczestników zgromadzeń liturgicznych do uczestnictwa w celebracjach na placu przed kościołem lub łączyć się duchowo poprzez modlitwę domową 
i transmisję medialną. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do stawianych wymogów.

Na dobre i owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia błogosławimy WAS 
i WASZE Rodziny.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK