Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

24.11.2019

Ogłoszenia na XXXIV NZ 2019

OGŁOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 listopada 2019

1. W ubiegłą niedzielę Franciszkański Zakon Świeckich zebrał kwotę 4 tys. 463 zł i 10 euro z racji Trzeciego Światowego Dnia Ubogich. Za wszelkie ofiary złożone na rzecz ubogich, składamy serdeczne Bóg Zapłać.

2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W tym dniu zostaną poświęcone opłatki wigilijne i świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, które będzie można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

3. W Sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z naszą wiarą. 

4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz w int. misji franciszkańskich.

5. Zwracamy się z prośbą w imieniu dzieci i rodziców o wsparcie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliczce w konkursie o „Tysiąc książek od Empiku”. Szczegóły na stronie internetowej Empiku.

6. Serdecznie zapraszamy na jednodniową dogrywkę kiermaszową. Do książek oferowanych już wcześniej dołączamy nowe tytuły, niektóre nawet w przedsprzedaży, wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, książek historycznych i kulinarnych oraz literatury beletrystycznej na długie jesienne i zimowe wieczory. Serdecznie zapraszamy – jeszcze tylko dziś, do auli św. Jana Pawła II, po każdej Mszy świętej.

7. W sobotę, o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.

8. Referat Młodzieżowy organizuje w okresie ferii zimowych rekolekcje „RekoSKI”. Jest to propozycja dla młodzieży i rodzin, którzy chcą połączyć czas spędzony na narciarskim stoku z prowadzeniem duchowym. Informacje o terminach i zapisach można znaleźć na plakatach, stronie braciamniejsi.pl – w zakładce młodzież lub u o. Mariusza Żychowicza.

9. W dniach od 04 do 11 lipca 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Portugalii i Santiago de Compostela. Szczegóły dotyczące powyższego wyjazdu znajdują się w gablocie przed kościołem.

10. Od 04 grudnia Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabory wniosków na dofinansowanie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury. Szczegóły znajdują się w gablocie przed kościołem.

11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych studentki z Uniwersytetu Jana Pawła II będą zbierały zabawki dla dzieci z rodzin zastępczych. Zabawki będzie można składać w auli Św. Jana Pawła II.

12. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2020 rok.

13. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Małym Gościu Niedzielnym znajduje się lampion dla dzieci na roraty.

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom 
naszego kościoła i klasztoru dziękujemy za modlitwę oraz wszelkie gesty dobroci i życzliwości.
Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki M. B. Ł.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK