Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11.04.2021

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 2021

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ MIŁOSZIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021 r

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.

2. Dziś o godz. 16.00 Msza św. w intencji  FZŚ i za misje franciszkańskie.

3.We wtorek, 13 kwietnia rozpoczynamy uroczystą  dziewięciowtorkową  nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe  bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jednakże bez procesji eucharystycznych. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego. Równocześnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do udziału w cyklu katechez pt.” Święty Antoni jako wzór dla młodzieży „ które przez 7 kolejnych wtorków będą publikowane na naszym profilu na Facebooku. Z racji obostrzeń sanitarno –epidemiologicznych spotkania kandydatów w kościele będziemy organizować w terminie późniejszym. Prosimy rodziców o wsparcie i dopilnowanie tego przygotowania naszej młodzieży.

4.W przyszłą niedzielę, 18 kwietnia, o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

5. Przypominamy, że w Sanktuarium mamy możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. Jedno z przykazań kościelnych mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocnym, który trwa od Wigilii Paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła oraz na nowy piec CO.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK