Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

06.06.2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

06 czerwca 2021 r

1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 odbywają się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu do czynnego udziału w oktawie, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej.

3. We wtorek, przypada ostatni wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią do Serca Pana Jezusa, procesją eucharystyczną,  Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Jadwigę Królową.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nabożeństwo połączone z procesją. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. 

6. Msza św. za mieszkańców osiedla Kościuszki gromadzących się na majówce przy kapliczce na osiedlu będzie odprawiona 10 czerwca o godz. 18.00.

 7. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 10.30 uczcimy św. Antoniego Padewskiego. O. Mariusz Tabor będzie dziękował Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Otoczmy Ojca Mariusza swoją modlitwą. Z racji dnia fatimskiego o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK