Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

20.03.2022

III NIEDZIELA Wielkiego Postu 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 MARCA 2022 r.

1.  W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne na wieczornej Mszy św. Foldery wyłożone są na ołtarzach bocznych.  Tego dnia papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech towarzyszy temu wydarzeniu nasza modlitwa o zaprzestanie wojny między tymi narodami.

2. Za tydzień  w niedzielę  przed kościołem FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla  rodzin potrzebujących z naszej parafii. Za  wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału  w naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

-W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.

-W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

-W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

-W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”.

O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W nasązej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

5. W zakrystii i w kruchcie kościoła można nabyć baranki wielkanocne. Ofiara w wysokości  7 zł. jest przeznaczona na dzieła prowadzone przez Caritas.

6. Serdecznie zapraszamy do Auli św. Jana Pawła II na kiermasz książek pt.: „Na wiosnę książki rosną”, który rozpoczniemy w niedzielę 27 marca a zakończymy tydzień później 3 kwietnia. Dostępna będzie bogata oferta książek. W niedziele  zapraszamy po każdej mszy świętej, a w ciągu tygodnia po mszach świętych wieczornych.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK