Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

27.03.2022

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Przed kościołem FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla  rodzin potrzebujących z naszej parafii. Za  wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i sobota miesiąca.W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej. Wieczorny różaniec poprowadzą dzieci prosząc o pokój dla Ukrainy.

3. W przyszłą niedzielę, o godz. 15.45, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sióstr i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

4. Również za tydzień 3 kwietnia o godz. 18.30 nasza parafia oraz Wojownicy Maryi zapraszają do Mediateki na koncert pasyjny w wykonaniu Violi Brzezińskiej, laureatki m.in. Szansy na Sukces i zwyciężczyni Debiutów w Opolu. Zabrzmią najpiękniejsze pieśni pasyjne. Koncert poświęcony jest również ofiarom wojny na Ukrainie.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek, który będzie przebiegał pod hasłem:.  „Na wiosnę książki rosną”. Kiermasz ma miejsce w Auli św. Jana Pawła II, od dziś do 3 kwietnia. W niedziele po każdej Mszy świętej, a w dni powszednie po Mszy wieczornej. 

7.W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka oraz baranki wielkanocne, które święcimy razem z pokarmami w wielką sobotę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK