Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

08.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

9 maja 2022  r.

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. We wtorek, zapraszamy na piąty wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

4. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji o łaski przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii, przed cudownym Krzyżem Pana Jezusa Miłosiernego, oraz na stronie internetowej. 

5.W piątek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską i rozpoczęcie nabożeństw fatimskich, które będą trwały do 13 października. Po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po nim procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6. W sobotę przypada święto świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. O 16.30 Rocznica pierwszej Komunii. 

7.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. 

8. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.

9. W środę, 18 maja, o godz. 18.00 Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie  i uwolnienie duchowe odprawi o. Pacyfik. 

10.Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium  odprawiane są codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego  po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do uczestnictwa w majówkach przy figurach Matki Bożej na Os. Kościuszki o godz. 19.30, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda o godz. 19.30.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK