Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022 r.

 

1.Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium  odprawiane są codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego  po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do uczestnictwa w majówkach przy figurach Matki Bożej na terenie parafii.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Również jutro przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św.Ojca Franciszka w Asyżu.  
3. We wtorek, zapraszamy na siódmy  wtorek  nowenny przed uroczystością 
św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. W tym dniu po Mszy św. wieczornej spotkanie klas VIII w kościele przed bierzmowaniem.
5. W piątek, 27 maja, na Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
7. Na prośbę Pana Burmistrza przekazujemy zaproszenie na imprezę plenerową dla rodzin pod nazwą „Wieliczka skręca Linę”, która odbędzie się w dniach 21-22 maja od 10.00. do 18.00. na trakcie solnym w Wieliczce.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK