Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

24.07.2022

XVII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca 2022 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w poniedziałek, Święto św. Jakuba, Apostoła;

• we  wtorek, wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny;

• w piątek, wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza;

2. Z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, dziś po każdej Mszy św. święcimy pojazdy przy bramach wyjazdowych z parkingu oraz na ulicy Br. Alojzego Kosiby - wzdłuż chodników. Dobrowolne ofiary - składane przy tej okazji - będziemy mogli przeznaczyć na ogólnopolską akcję „Św. Krzysztof” – wspierając misjonarzy. Rozpoczynamy dziś też Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

Z ustanowienia papieża Franciszka dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych. Składamy im najlepsze życzenia i podziękowania za ich miłość.

W modlitwach pamiętajmy jutro o Solenizancie, rektorze naszego Liceum Franciszkańskiego - o. Krzysztofie, który z racji wspomnienia patrona będzie obchodził  swoje imieniny.

3. 02 sierpnia, przypada w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz sympatyków naszego Sanktuarium, z dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 12.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będą ojcowie z opactwa Benedyktynów z Tyńca. 

4. Burmistrz Wieliczki zaprasza na obchody VI Rocznicy Światowych Dni Młodzieży w dniach 30 – 31 lipca br. na Campus Misericordiae w Brzegach. 
W sobotę o godz. 15.00 spotkanie rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, o 18.00 koncert scholi i orkiestry. W niedzielę o 18.00 uroczysta Msza św. i koncert kapeli góralskiej „Mała Armia Janosika”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Zapraszamy na wykład P. Agnieszki Bywalec zatytułowany” Maryja i Jej ukryte życie w Nazarecie”, w sobotę o godz. 17.00 w auli św. Jana Pawła II. 
Po wykładzie odbędą się Nazaretańskie  Warsztaty Kulinarne. Szczegóły w gablocie.

6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych. Informacje szczegółowe w gablocie. 

7. W środę 27 lipca do Wieliczki przybędzie grupa 62 młodzieży z księżmi z Hiszpanii. Pielgrzymi byli u nas podczas ŚDM w 2016 r. i bardzo miło wspominają pobyt w naszym mieście. Chętnych, którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów do swoich domów w dniach od 27 do 30 lipca /trzy noclegi / prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Potrzeba jeszcze noclegów na 12 osób.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK