Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

31.07.2022

XVIII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022 r.

1.W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

• w sobotę  Święto Przemienienia Pańskiego

2. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Nasi Pasterze zachęcają nas do przeżycia  miesiąca sierpnia w trzeźwości.

3. We wtorek przypada w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze w. o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będą ojcowie z opactwa Benedyktynów z Tyńca. Będą również obecni nasi współbracia przeżywając Święto Prowincji.

Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Z racji odpustu kancelaria parafialna nieczynna.

4. W środę, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego.

W sobotę w święto Przemienienia Pańskiego o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w  intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz misji franciszkańskich.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK