Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11.09.2022

XXIV Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022 r.

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• we  wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora K-ła;

• w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego-dzień modlitwy za Ukrainę; 

• w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej;

• w piątek wspomnienie św. męczenników: Korneliusza i Cypriana;
• w sobotę uroczystość Stygmatów św. Franciszka;

2. Dziś rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

3. We wtorek, 13 września, przypada kolejny Dzień Fatimski, kiedy to Maryja gorąco wzywa do modlitwy różańcowej i pokuty. Zapraszamy na godz. 17.30, będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym. 

4. Zachęcamy rodziców do zainteresowania się przygotowaniem dzieci do sakramentu I Komunii św. i bierzmowania oraz  do wspierania pracy katechetów i kapłanów. Spotkanie klas VII w ramach przygotowań do bierzmowania odbędzie się w czwartek 15 września, a spotkanie klas VIII w piątek 16 września po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią w naszej parafii do I Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15.00  Grupy Modlitewnej 
Królowej Pokoju z powodu wyjazdu do Medziugorie. Serdecznie zapraszamy 
16 października na godz. 15.00.

7. Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie będzie odprawiona przez o. Pacyfika 21 września o godz. 18.00.

 8.Kino Wielicka Mediateka przy Placu Skulimowskiego 3, zaprasza na film „Notre-Dam płonie„ w dniach od 11 do 16 września. Film ten nie jest tylko obrazem wielkiego pożaru słynnej paryskiej katedry, ale to także piękny pokaz wiary i poświęcenia. 


Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK