Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

08.12.2019

Ogłoszenia II NA 2019

OGLOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
08 grudnia 2019

1. Dzisiaj, przed kościołem, FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji i solidarność z potrzebującymi.

2. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci z lampionami, ministrantów, lektorów i młodzież oraz wszystkich wiernych, do udziału w Mszach św. roratnich, które odbywają się codziennie rano o godz. 6.45.

3. Serdecznie zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, które odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00.

4. W środę, 11 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. a po niej Adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi o. Pacyfik. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem.

5. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.

6. Wspólnota modlitewna Kecharitomene zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynno-błagalnej w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja odbędzie się w najbliższy piątek, 13 grudnia, po Mszy św. wieczornej.

7. W najbliższych dniach pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej historii: 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

8. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.

9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii, składa serdeczne podziękowanie wszystkim Dobroczyńcom za pomoc w zorganizowaniu dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem. Podziękowanie kierujemy w szczególny sposób Państwu Ewie i Pawłowi Krysom, ze Stowarzyszenia rodzin Katolickich, za zorganizowanie całej akcji.

10. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia po Mszach świętych, „Drużyna Świętego Franciszka” będzie rozprowadzała pierniczki świąteczne własnej roboty. Otrzymane ofiary zostaną przekazane na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla dzieci.

11. W radosnym przedświątecznym oczekiwaniu na Boże Narodzenie zapraszamy na Koncert Moniki Giergiel z zespołem, współtworzących m.in. inicjatywę koncertów Solnego Uwielbienia. 
Koncert odbędzie się w naszym kościele, w najbliższą niedzielę 15 grudnia, po Mszy Św. o godz. 18, na której zespół zapewni oprawę muzyczną. Zabrzmią tradycyjne pieśni adwentowe w nowych aranżacjach oraz autorskie utwory wokalistki z debiutanckiego albumu "Moc w słabości.”

12. Fundacja „Małych Stópek” organizuje zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka”. Przez cały grudzień pod choinką, przy ołtarzu św. Antoniego, będzie można składać artykuły dla potrzebujących maluchów z Domu Samotnej Matki. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych artykułów wolontariusze przygotują świąteczne paczuszki, które na święta zostaną przekazane dzieciom, do najbliższego Domu Samotnej Matki. Na pamiątkę za przekazany dar, będziemy mogli wziąć bombkę z ustawionej choinki.

13. W zakrystii i kruchcie kościoła, można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 

Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom naszego Sanktuarium dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości, życzymy, aby Maryja stawała się dla nas wszystkich wzorem radosnego oczekiwania, na przyjście Zbawiciela świata.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK