Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

09.10.2022

XXVIII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09 października 2022 r.

 

1. W środę przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej.
2. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. 
3. W sobotę obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
4.  Nabożeństwa październikowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zwłaszcza we wtorki  zapraszamy na różaniec dzieci a w czwartek młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św.  oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.
6. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek  – bł. Honorat  Koźmiński; 
w sobotę - św. Teresa od Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę, 16 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tradycyjnie, będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy o godz. 10.30,spotkanie klas VIII przed bierzmowaniem.
8. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych 
i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium będziemy się modlić: 

  • w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;
  • codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych; 
  • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; 
  • i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni. Niech pamięć o zmarłych, będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.
    Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła 
    i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK