Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

1.11.2022

Wszystkich Świętych 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2022 r.

1.  Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.  Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 13.30.  Główna Msza św. na cmentarzu za zmarłych, będzie odprawiana o godz. 12.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Dodatkowe Msze święte na cmentarzu o godz. 10.00 i 14.00. O 19.30 różaniec za zmarłych. 
W gablocie umieszczone są informacje zarządu Cmentarza Komunalnego oraz ogłoszenia spoza parafii.
 2. Jutro, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –  Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane rano o godz. 7.00 i 8.00. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej procesja żałobna z modlitwami za zmarłych na placu przed kościołem.
3.W czwartek będziemy przeżywać wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego a w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza.
4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
5. W tym tygodnie przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich. 
W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy fatimski różaniec pokutny, o godz. 12.00 Msza św. 
7. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych drogich zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium będziemy się modlić: w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa; codziennie o godz. 17.15 - czytanie wypominek; o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni.
8. Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy malowanie bocznego korytarza przylegającego do kościoła. Od czwartku po rannych Mszach będzie on zamknięty do zakończenia prac. Wejście do kościoła tylko przez drzwi główne. Za utrudnienia przepraszamy.

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK