Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

04.12.2022

II Niedziela Adwentu 2022

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

04 grudnia 2022 r.

 

1. Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.  Ofiary na ten cel możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 6.45. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  po Mszy św. wieczornej.
3. We wtorek wspominamy w liturgii  św. Mikołaja. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. W środę  św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 miesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych.
4. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Patronki i Królowej Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. o godzinie 6.45, 8.00, 10.30 i 18.00. O godz. 10.00 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy w "Godzinie Łaski". Według prywatnych objawień Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle "wiele łask dla duszy i ciała". O godz. 18.00  Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Koła Pszczelarskiego w Wieliczce oraz w intencji rodzin pszczelarzy. Po Mszy św. spotkanie z klasami VII przed bierzmowaniem. O godz. 15.00 Msza św. 
w intencji  o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. 
6. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy salkach Br. Alojzego Kosiby. Po czterech miesiącach zwłoki, z winy wykonawcy, zostały zamontowane okna i drzwi zewnętrzne. Do końca roku będą jeszcze położone tynki i wylewki.
7.W zakrystii  i przed kościołem można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kalendarze Maryjne.
8. W ubiegłą niedzielę Franciszkański Zakon Świeckich zebrał 5.449 zł, na  bony żywnościowe, dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać a szczególnie Urszuli i Wojciechowi Śliwom z firmy PALEO za wsparcie tej szlachetnej akcji.
9. Dzisiaj po każdej Mszy Św. można dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpłatnych badań analitycznych w ramach Programu Profilaktycznego 40 plus. Na zewnątrz Sanktuarium można uzyskać stosowne informacje od osób rozdających ulotki. Zbadać się może każdy, kto skończył 40 lat, a badania są bezpłatne.
10. Za tydzień przed kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców działających przy Zespole Szkół im. Br. Alojzego Kosiby w Wieliczce, którego uczniami są dzieci i młodzież z niepełno sprawnościami intelektualnymi.  Zapraszamy do zakupu ciast i ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych  szkoły i ich rodziców.
11. Przez dwie niedziele odbywały się w naszej parafii wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Oto jej skład. Z wyboru parafian: Wanda Czopik – os. Kościuszki, Jerzy Duda – os. Przyszłość, Agnieszka Jankowicz – ul. Narutowicza, Paweł Krysa – ul. Widok i Anna Kowal – ul. Bogucka. 
Z nominacji  Proboszcza:  Iwona Herian – ul. Długa, Roman Koszyk – ul. Za Torem, Krzysztof Kowal – ul. Bogucka i Janusz Sporysz – ul. Dębowa. Skład Rady dopełnia o. Wikary Parafii i o. Proboszcz. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK