Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

15.12.2019

Ogłoszenia III NA 2019

 

OGLOSZENIA
3 NIEDZIELA ADWENTU
15 GRUDNIA 2019

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świeci i w rodzinach.

2. Również dzisiaj, po Mszach świętych, o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 „Drużyna Świętego Franciszka” będzie rozprowadzała pierniczki świąteczne własnej roboty. Otrzymane ofiary zostaną przekazane na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla dzieci.

3. W radosnym przedświątecznym oczekiwaniu na Boże Narodzenie zapraszamy na Koncert Moniki Giergiel z zespołem, współtworzących m.in. inicjatywę koncertów Solnego Uwielbienia. Koncert odbędzie się w naszym kościele, w najbliższą niedzielę 15 grudnia, po Mszy Św. o godz. 18.00, na której zespół zapewni oprawę muzyczną. Zabrzmią tradycyjne pieśni adwentowe w nowych aranżacjach oraz autorskie utwory wokalistki z debiutanckiego albumu "Moc w słabości.”

4. Jutro, 16 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 wraz ze scholą „Aniołki Franciszka” zapraszamy na Adwentową Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą i śpiewem.

5. W naszym Sanktuarium trwa akcja Fundacji „Małych Stópek” pod hasłem „Paczuszka dla Maluszka”. Przez cały grudzień pod choinką, przy ołtarzu św. Antoniego, będzie można składać artykuły dla potrzebujących maluchów z Domu Samotnej Matki. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych artykułów wolontariusze przygotują świąteczne paczuszki, które na święta zostaną przekazane dzieciom, do najbliższego Domu Samotnej Matki. Na pamiątkę za przekazany dar, będziemy mogli wziąć bombkę z ustawionej choinki.

6. Pamiętajmy o pojednaniu z Bogiem. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Terminy spowiedzi przedświątecznej zamieszczone są na tablicy ogłoszeń, i na stronie internetowej naszej parafii oraz Facebooku.

7. W ubiegłą niedzielę Franciszkański Zakon Świeckich zebrał 5 tys. 517 zł, i 5 ero na pomoc świąteczną. Za zebraną kwotę zakupiono bony żywnościowe, dla rodzin potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Podziękowanie składamy również Pani Urszuli i Wojciechowi Śliwom z Firmy PALEO za wsparcie tej szlachetnej akcji.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprasza na Wigilię, która odbędzie się na Rynku Górnym w niedzielę, 22 grudnia, o godz. 12.00. W programie m.in. degustacja potraw oraz akcja charytatywna „Caritas”.

9. W zakrystii, można zaopatrzyć się w prasę katolicką oraz opłatki wigilijne. 


Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium,
życzymy wszelkich łask Bożych oraz spokojnego przygotowania i dobrego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK