Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

25.12.2022

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 GRUDNIA 2022

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka, w drugi dzień świąt, tradycyjnie przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na adorację żłóbka, śpiew kolęd i rodzinne kolędowanie, jutro na godz. 16.00. Prosimy przynieść ze sobą instrumenty do wspólnego kolędowania.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• we wtorek, Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;

• w środę, Święto Świętych Młodzianków, męczenników;

• w piątek, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;

4. W sobotę, 31 grudnia zakończenie starego roku. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godzinie 17.30. Podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny w Nowym Roku.

5. W niedzielę 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

6. W niedzielę, 8 stycznia z racji 84 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby o godz. 10.30 odprawimy uroczystą Mszę św. prosząc o jego rychłą beatyfikację. Będzie też odprawiona Msza św. dla FZŚ zamiast w pierwszą niedzielę miesiąca.

7. Odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę rozpoczniemy 2 stycznia 2023 r.

8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza Bratu zakrystianowi wszystkim osobom z nimi współpracującym, panu Organiście i liturgicznej służbie ołtarza.

Dziękuję kapłanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach.

Naszym Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom i Sympatykom Naszego Klasztoru i Sanktuarium składamy płynące z głębi serca życzenia świąteczne.

Niech Błogosławieństwo Bożej Dzieciny wypełni każdy dzień Waszego życia. Niech radosny czas przeżywanych Świąt ubogaci Łaską Bożą Wasze domy i rodziny.

Pełni wdzięczności i dobroci za życzliwość i dobroć okazywaną naszemu Sanktuarium i Klasztorowi, pragniemy podziękować Wam, naszą codzienną modlitwą w Waszych intencjach u tronu Pani Naszej Łaskawej.

Życzymy pełnych pokoju i nadziei Świąt Bożego Narodzenia!

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK