Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.01.2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 STYCZNIA 2023

Drodzy parafianie, dobroczyńcy, goście! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Życzymy Bożego Nowego Roku!

W minionym roku w naszej parafii 106 dzieci przyjęło sakrament chrztu św., 74 osoby odeszło do wieczności, 19 par zawarło sakramentalne małżeństwo,
51 przystąpiło do bierzmowania a 84 dzieci przystąpiło do I Komunii św.

Wraz z całym Kościołem powszechnym składamy dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za dar osoby i posługę papieża seniora Benedykta XVI. Nie sposób objąć wszystkich wymiarów jego doniosłego życia, twórczości i posługi. Z całą pewnością Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowiekiem głębokiej i porywającej wiary, genialnym teologiem, który pozostawił po sobie przebogatą spuściznę myśli i nauczania. Jako kardynał należał do najbliższych i bardzo oddanych współpracowników św. Jana Pawła II. Spuścizna życia oraz pontyfikat tego wielkiego Papieża, wypełnione bezgraniczną miłością do Chrystusa i Kościoła, stanowią mocną inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów Chrystusa

1. Nowy Rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę, pokój i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca.

2. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

3. W środę 4 stycznia comiesięczna Msza Św. w intencji ojczyzny Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 8. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie w Auli JPII. W pozostałe miesiące roku takie Msze Św. będą odprawiane o godz. 18 zawsze 4-go dnia miesiąca. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. 
W czwartek o godzinie 9 kapłani udadzą się do chorych. od godz. 23.00 do 24.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Wojowników Maryi.

5. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte  z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który powędruje ulicami Wieliczki w tym dniu, by dotrzeć do stajenki przy Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” i oddać pokłon Małemu Jezusowi. Z naszego klasztoru po Mszy Św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Króla Melchiora w barwach zielonych.Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. W tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Przypadające w przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.  Z  racji 84 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby o godz. 10.30 odprawimy uroczystą Mszę św.  prosząc o jego rychłą beatyfikację. Będzie  też odprawiona Msza św. dla FZŚ zamiast w pierwszą niedzielę miesiąca.

7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła.

8.Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą rozpoczynamy 2 stycznia. Kancelaria  parafialna podczas kolędy czynna we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00.Plan wizyty duszpasterskiej umieszczony jest w gablocie przed kościołem ale również na stronie internetowej parafii i facebooku. Ofiary zebrane podczas kolędy zostaną przeznaczone na remont salek br. Alojzego Kosiby.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców

Poniedziałek – 02 stycznia, godz. 16.00

Ulice: Długa, Za Torem, Źródlana, Przesmyk

Wtorek – 03 stycznia, godz. 16.00

Ulice: Wygoda, Spadowa, Czarnochowska, Orzechowa

Środa – 04 stycznia, godz. 16.00

Ulice: Dębowa, Osiedle przy ul. Dębowej od nr 22 A do 22 R oraz ulica Brodzińskiego

Czwartek – 05 stycznia, godz. 16.00

Ulice: Brata Alojzego Kosiby, Żwirki i Wigury, Prusa, Klonowa, Konopnickiej

Sobota – 07 stycznia, godz. 14.00

Ulice: Osiedle Kościuszki – Blok Nr 1 - 7

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK