Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

12.02.2023

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12  lutego  2023 r.

1. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu.
Z tej racji Metropolita Krakowski, podobnie jak inni biskupi naszej ojczyzny  poleca przeprowadzenie w dzisiejszą niedzielę zbiórki do puszek na ten cel. Dobrowolną ofiarę będzie można złożyć  przed kościołem.

2. We wtorek przypada Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

4.W niedzielę, 26 lutego, będziemy przeżywać wizytację kanoniczną w naszej parafii. Przeprowadzi ją  Biskup Damian Muskus. Podczas wizytacji odbędzie się sakrament bierzmowania naszej młodzieży. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII jutro po Mszy św. wieczornej i za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Spotkania odbędą się w auli św. Jana Pawła II. Szczegółowy program wizytacji będzie podany za tydzień.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK