Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19  lutego  2023 r.

1.Przeżywamy ostatnią niedzielę karnawału. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. 

2.W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Przeżyjmy ten dzień  pod znakiem modlitwy i postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 10.30, 16.00 szczególnie dla dzieci i 18.00.

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. 

W CZASIE WIELKIEGO POSTU GORĄCO ZAPRASZAMY DO NASZEGO SANKTUARIUM 
NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.

W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

 

W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”.
O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, gdyż w listopadzie będzie przeżywać misje święte. Natomiast w niedzielę 19 marca przeżyjemy Wielkopostny Dzień Skupienia, a w niedzielę później, wysłuchamy świadectwa  i zaproszenia do przeżycia rekolekcji Oddanie 33.

4. Za tydzień w niedzielę, 26 lutego, będziemy przeżywać wizytację kanoniczną w naszej parafii. Przeprowadzi ją Biskup Damian Muskus. W programie wizytacji: o godz. 9,45 spotkanie z grupami parafialnymi w auli św. Jana Pawła II, o 10.30 Msza św. wizytacyjna 
z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Ojciec Biskup będzie jeszcze uczestniczył we Mszy św. o godz. 12.00 oraz spotka się duszpasterzami. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK