Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

19.03.2023

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 r.

1. Serdecznie dziękujemy o. Alojzemu za dzisiejsze Słowo Boże. Niech nam pomoże w dobrym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa i przygotowaniu do spowiedzi przedświątecznej, której nie odkładajmy na ostatnie dnie Wielkiego Postu.   
Przed kościołem FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla  rodzin potrzebujących z naszej parafii. Za  wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro będziemy świętować uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego, przeniesioną z dzisiejszego dnia.

3.W środę będzie gościł w naszym klasztorze Ojciec Generał Zakonu  Massimo Fusarelli. Ojciec Generał nawiedzi nasze Sanktuarium, celę Br. Alojzego, szkołę oraz poświęci pomieszczenia pod muzeum poświęcone Słudze Bożemu Br. Alojzemu Kosibie.  

4. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy  do przystąpienia do tej krucjaty modlitwy. Trzeba codziennie przez 9 miesięcy, czyli do 25 grudnia, należy odmówić jeden dziesiątek różańca 
i specjalną modlitwę. 
W niedzielę 26 marca na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo osób przystępujących do krucjaty modlitwy. Foldery wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej.
 W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej będzie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka z udziałem O. Generała naszego Zakonu, jako zwieńczenie obchodów jubileuszu 400 lecia naszej Prowincji Zakonnej. Z racji uroczystości kancelaria parafialna nieczynna.

5. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii p. Adriana Pakułę, który złoży świadectwo swojej wiary i opowie o rekolekcjach „ Oddanie 33”.

6. Przed kościołem odbędzie się świąteczny kiermasz charytatywny organizowany przez Zespół Szkół im. Br. Alojzego Kosiby w Wieliczce działające na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Zebrane środki będą przeznaczone na szereg aktywności dla niepełnosprawnych wychowanków szkoły. Będzie okazja do zakupu ciast i ozdób świątecznych.

7. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK