Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

16.04.2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 kwietnia 2023 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. W poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu  po Mszy św. wieczornej. 

3.We wtorek  przypada drugi wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe, odczytanie próśb i podziękowań  na Mszy św. o godz. 18.00. Następnie procesja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii  św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy.

4. 21 maja 2023 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. Wyjazd z Wieliczki o godz. 8.00, powrót ok. godz. 19.00. Organizatorem pielgrzymki jest Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Krakowskiej. Szczegółowe informacje w zakrystii.

5. W auli św. Jana Pawła II, dzięki życzliwości Dyrekcji Mediateki w Wieliczce, jest  przygotowana wystawa ukazująca  polichromię naszego kościoła autorstwa znanego artysty Jana Bukowskiego. Serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK