Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2022 r.

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna 60. Tydzień Modlitw o Powołania. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu o godz. 17.30 odmówimy różaniec a nabożeństwo majowe połączone będzie z nowenną do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. Majówka przy figurze Matki Bożej przy ul. Dębowej będzie śpiewana codziennie o godz. 19.00. 

4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

Tego dnia zapraszamy na czwarty wtorek  nowenny przed uroczystością 
św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

5. We środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni w porządku niedzielnym. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. 
6. 4. Maja o godz. 18.00 Msza św. Rodziny Radia Maryja a po niej spotkania 
w auli św. Jana Pawła II.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wojowników Maryi od godz. 23.00 do północy. W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca przypada święto świętych Filipa i Jakuba. O godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

8. Za tydzień o godz. 12.00 rocznica I Komunii św. dla klas IV, o godz.16.00 Msza św. w intencji  FZŚ i za misje franciszkańskie.
Od przyszłej   niedzieli, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 w Porcjunkuli.
9. Wszystkie osoby, które uczestniczą w rekolekcjach ODDANIE33 zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 7 maja  na godzinę 9.00. Akt oddania będzie prowadzony tylko na tej Mszy św., a nie jak było ogłaszane na sumie.
 W zakrystii można odebrać wydrukowany akt oddania. Zachęcamy, aby na drugiej stronie, własnoręcznie przepisać słowa aktu oddania.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK