Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

28.05.2023

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20223

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023 r.

1. Przeżywamy niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. 

3. We wtorek, o godz. 18.00, przypada ósmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna.

4. W czwartek 1 czerwca  pragniemy uczcić Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.  W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw.  Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo po Mszy św. połączone z nowenną do św. Antoniego.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, Święto Nawiedzenia NMP;  w sobotę, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. 

6. W tym tygodnie przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 23.00 do północy adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Wojowników Maryi. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich. 
W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy fatimski różaniec pokutny, o godz. 12.00 Msza św. 

7. W przyszłą niedzielą uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i misji franciszkańskich.

8. Dziś  przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budujące się kościoły w naszej archidiecezji. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Dnia 1 czerwca o godz. 17.00 w Auli Kampusu Wielickiego przy ul. Piłsudskiego 105 odbędzie się premiera spektaklu  z okazji Dnia Dziecka pt:” O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie” wystawianego przez rodziców zespołu Szkół Specjalnych im. Br. Alojzego Kosiby. Podczas przedstawienia będzie zbierana kwesta i całkowity dochód będzie przekazany na wsparcie szkoły. Wstęp 10 zł. Szczegóły na plakacie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK