Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11.06.2023

X Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11 Czerwca 2023 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
 • w poniedziałek, wspomnienie bł. męczenników: Narcyza, Krystyna, Marcina i Brunona, zakonników i 104 Towarzyszy;
• w środę, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
• w czwartek, wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy;
• w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;  
• w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
 2. We wtorek, 13 czerwca, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 7.00, 8.00  i suma o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Poświęcenie lilii i chleba św. Antoniego, na każdej Mszy św. W tym dniu przypada drugi dzień fatimski. Różaniec fatimski rozpoczniemy o godz. 17.30. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej będzie połączona z procesją Eucharystyczną, nabożeństwem czerwcowym i błogosławieństwem dzieci, na  Mszy św. o godz. 18.00.
3. W środę o godz. 18.45 spotkanie Rady Parafialnej.
4. Przez Oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zakończenie Oktawy w czwartek poświęceniem wianków na Mszy św. o godz. 18.00.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00  Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.
6. Pragniemy podziękować za świadectwo wiary wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i  Bractwu Straży Honorowej NSPJ za przygotowanie ołtarzy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim  noszącym sztandary, chorągwie i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i dzieciom I Komunijnym. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK