Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

09.07.2023

XIV Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

09 lipca 2023 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
• w poniedziałek, wspomnienie św. Weroniki  Giuliani;
• we wtorek, święto św. Benedykta, patrona Europy;  
• w środę, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
• w czwartek wspomnienie św. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
• w sobotę, święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

2. W czwartek, 13 lipca, przypada kolejne nabożeństwo fatimskie. Przed Mszy św. wieczorną o godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

4. W związku z okresem wakacji i urlopów przypominamy o chrześcijańskim obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK