Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

16.07.2023

XV Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2022 r.

1.  Dziś piętnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem podczas Eucharystii  niedzielnej w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na drodze naszej wiary.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: 
• we wtorek, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
• w piątek, wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła;
• w sobotę, Święto św. Marii Magdaleny;

3.  W związku z okresem wakacji i urlopów przypominamy o chrześcijańskim obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.

 

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić nasze pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji będziemy mogli przeznaczyć na Ogólnopolską Akcję „Św. Krzysztof” – wspierając w ten sposób misjonarzy. Rozpocznie się również Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

5. W związku z imprezami, które odbywać się będą z okazji Dni Św. Kingi, Msza św. o godz. 20.00 w przyszłą niedzielę będzie odprawiona w kościele.

6. W dniach 12 – 20.08. organizowany jest wyjazd do Medziugorie z naszego klasztoru. Są jeszcze 2 wolne miejsca. Bliższe informacje w zakrystii.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK