Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

30.07.2023

XVII Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2022 r.

1.W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

• we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

• w piątek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

2.We wtorek przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Nasi Pasterze zachęcają nas do przeżycia miesiąca sierpnia w trzeźwości.

3. W środę przypada w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze w. o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będą ojcowie z opactwa Benedyktynów z Tyńca. Będzie to również Święto naszej Prowincji zakonnej, której patronuje MB. Anielska.Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W środę, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W sobotę o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W piątek o godz. 18.00 będzie odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzna i Radia Maryja. Następnie odbędzie się otwarte spotkanie na Auli Jana Pawła. Będzie okazja do zapoznania się z twórczością o. Leona.

7. Jeszcze jutro można dostarczyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny / sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery/. Można go składać na środku parkingu. Później prosimy już nic nie przywozić. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz misji franciszkańskich.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK