Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

06.08.2023

XVIII Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06 sierpnia 2023 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca  a zarazem Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2 .W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:   
• we wtorek, Święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;
• w środę, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy męczennicy, współpatronki  Europy;

• w czwartek, Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• w piątek, Święto św. Klary, dziewicy;

3. W przyszłą niedzielę, 13 lipca, przypada kolejne nabożeństwo fatimskie. Przed Mszy św. wieczorną o godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. Swoją modlitwą otoczmy młodzież zgromadzoną w Lizbonie na Światowych Dniach Młodzieży  z Papieżem Franciszkiem aby przyniosły dobre owoce w ich życiu.  

5. Biuro radia Maryja przy tut. sanktuarium organizuje wyjazd do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem w dniu 21 sierpnia br. Zapisy i bliższe informacje w biurze radia Maryja w godzinach dyżurów.

6. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego przeprowadzi w sierpniu nabór wniosków nr III/2023 na „ Podnoszenie jakości infrastruktury kulturalnej.” Szczegółowe informacje w gablocie

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym sanktuarium. 

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Za ofiary składane na konto naszego sanktuarium. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK