Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

13.08.2023

XIX Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Ofiary składne dzisiaj na tace są przeznaczone na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia będą odprawiana w porządku niedzielny.

3. W polskiej tradycji wtorkowa uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. 
W tym dniu przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

4. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera, franciszkanina i męczennika; w czwartek, wspomnienie św. Jacka, prezbitera, dominikanina, gorliwego misjonarza, wielkiego czciciela Matki Bożej.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK