Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

27.08.2023

XXI Niedziela Zwykła 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2023 r.

1.We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem , który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

2. W piątek, 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 6.30 Droga Krzyżowa. Od  godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.30 okazja do spowiedzi, 
a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 10.00 modlitwa różańcowa – trzy części, a o godz. 12.00 Msza św. 

4. Za tydzień w poniedziałek, 4 września, wyczekiwany początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 8.00.

5. W związku ze zmianami personalnymi w Prowincji, serdecznie witamy w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej o. Florencjusza Szewca, o. Tomasza Żychowicza, o. Łukasza Sławińskiego i dk. Jordana Dylewskiego. 

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz różnego rodzaju rocznice czy jubileusze składamy najlepsze życzenia, obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej.  Dziękujemy za waszą życzliwość i otwartość, wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK