Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

19.11.2023

Ogłoszenia XXXIII Niedziela zwykła

1.W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek, wspomnienie obowiązkowe świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera
- we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP
- w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów kościelnych, orkiestr, scholii, organistów
- w piątek, wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

2.Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium: w każdy piątek listopada o 6.30 Droga Krzyżowa, o 17.15 czytanie imion zmarłych, następnie różaniec lub droga krzyżowa i Msza święta gregoriańska, sprawowana przez 30 dni.

3.W przyszłą niedziele o 16 tej Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i działalności misyjnej naszej Prowincji. Po każdej Mszy Świętej FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla potrzebujących rodzin naszej parafii.

4.Przeżywamy dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”(Tb 4,7). Bądźmy wrażliwi na najbardziej potrzebujących, których spotykamy na drogach naszego życia.

5.Wydział Duszpasterstwa Młodzieży w dniach 24-26 listopada organizuje coroczne spotkanie młodzieży pod hasłem: „Marzę o Kościele który…”. Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Młodzieży i na naszym FB.

6.W dniu 2 grudnia w I sobotę miesiąca, organizujemy parafialną pielgrzymkę z intencją zawierzenia całej naszej parafii Matce Bożej Królowej Polski. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 9.30, program będzie umieszczony na FB i w gablocie.

7.Zapraszamy do naszej mini kawiarenki na kawę, herbatę czy czekoladę. Kawiarenka jest czynna w każdą niedzielę w godzinach 9.30 12.30.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różnego rodzaju rocznice czy jubileusze życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Dziękujemy z całego serca za wasze wsparcie duchowe i materialne, za pomoc i troskę o nasz klasztor i Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK