Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

25.11.2023

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ - ZAWIERZENIE PARAFII NIEPOKALNEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ - ZAWIERZENIE PARAFII NIEPOKALNEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI

W I sobotę grudnia, 2.12.2023 roku, organizowana jest pielgrzymka parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce, na Jasną Górę. Celem pielgrzymki jest:


ZAWIERZENIE PARAFII NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI


Pragniemy poprzez ten akt powierzyć Matce Najświętszej całą parafię i każdego parafianina z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki.


INFORMACJE NA TEMAT ZAWIERZENIA
Od kilku lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca, Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, organizuje zawierzenia na Mszy świętej o godzinie 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.


W tym akcie pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, wspólnoty, a także swoje trudne, niekiedy wręcz beznadziejne sytuacje życiowe, plany na przyszłość, rozeznanie powołania, prośby np. o potomstwo, o dobrego małżonka, o zdrowie i cud uzdrowienia z choroby, o czyjeś nawrócenie, łaskę wiary, uporządkowanie życia sakramentalnego – po prostu o wszystko, co było, jest i będzie w ich życiu.


Ten prosty akt miłości i dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi Królowej Polski jest odpowiedzią na Jej wezwanie w Fatimie, gdzie powiedziała, że zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce. Jest to także kontynuacja drogi, którą nam pokazał św. Jan Paweł II, zawierzając siebie Niepokalanemu Sercu Maryi, by być “cały Jej” – “Totus Tuus”. 25 marca 1984 roku takim aktem objął wraz z wszystkimi biskupami Kościoła Katolickiego cały świat i Rosję, czego konsekwencją był upadek systemu komunistycznego. 8 września 1946 roku Prymas Polski kard. August Hlond na Jasnej Górze poświęcił naród polski Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.


"(...) TRWALI JEDNOMYŚLNIE NA MODLITWIE..."
W tym dniu, 2 grudnia, złączmy się wszyscy w modlitwie zawierzenia parafii Matce Najświętszej - pielgrzymi obecni osobiście na Jasnej Górze oraz wszyscy, którzy pozostaną w domach.


POKÓJ I DOBRO 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK