Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.11.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE | 34 NIEDZIELA ZWYKŁA | Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

26.11.2023 r.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek, wspomnienie obowiązkowe świętego Franciszka Antoniego Fassaniego, prezbitera.

- w środę Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

- w czwartek – Święto św. Andrzeja, Apostoła

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o 10,.30  wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
   
 1. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowe Dni Młodzieży w diecezjach pod hasłem: „Weselcie się nadzieją”. W swoim orędziu papież zwraca uwagę, że „chrześcijańska radość pochodzi od samego Boga”. „Nie jest ona łatwym optymizmem ani jakimś placebo dla naiwnych: to pewność, zakorzeniona w miłości i wierze, że Bóg nigdy nie zostawia nas samych” – zastrzegł papież. Zachęcił młodych, aby w życiu swoich przyjaciół i wszystkich, którzy ich otaczają stali się „siewcami nadziei”. Spróbujcie dzielić się słowem nadziei każdego dnia. Bądźcie blisko zwłaszcza tych waszych przyjaciół, którzy na pozór się uśmiechają, ale w swoim wnętrzu płaczą, będąc ubogimi w nadzieję” – dodał papież Franciszek
 1. We wtorek wspólnota Kecharitomene zaprasza na Mszę św. o 18 tej i konferencję ks Krzysztofa Porosło, wykładowcy UPJP2, duszpasterza akademickiego na temat: „Święta codzienność – Tajemnice Eucharystii:
 1. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu na każdej Mszy Świętej. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.45.
 1. Zapraszamy do  wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Do końca listopada w naszym Sanktuarium: w każdy piątek listopada o 6.30 Droga Krzyżowa, o 17.15 czytanie imion zmarłych, następnie różaniec lub droga krzyżowa i Msza święta gregoriańska, sprawowana przez 30 dni.
 1. W  przyszłą niedziele o 16 tej Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i działalności misyjnej naszej Prowincji. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 1. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje na 2024 rok
 1. 2 grudnia w I sobotę miesiąca, pielgrzymka parafialna w intencji zawierzenia całej naszej parafii  Matce Bożej Królowej Polski. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. 

Wyjazd o 9.30, program umieszczony jest na FB i stronie internetowej jak również w gablocie.

 1. Zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę, herbatę czy czekoladę. Kawiarenka jest czynna w każdą niedzielę w godzinach 9.30 12.30.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Składamy serdecznie Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne, za Waszą troskę o nasz klasztor i Sanktuarium. Dziękujemy również za ofiary przekazywane na konto parafii. 


Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK