Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

28.11.2023

WTOREK Z KECHARITOMENE

ŚWIĘTA CODZIENNOŚĆ - TAJEMNICE EUCHARYSTII

WTOREK Z KECHARITOMENE

 

Wspólnota modlitewna Kecharitomene zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki we wtorek 28 listopada na Mszę Świętą o godzinie 18:00 oraz spotkanie z gościem – ks. Krzysztofem Porosło.

 

Po Mszy Świętej zostanie wygłoszona przez ks. Krzysztofa konferencja pt.: “ŚWIĘTA CODZIENNOŚĆ – TAJEMNICE EUCHARYSTII”.

 

KS. KRZYSZTOF POROSŁO – INFORMACJE


“Jestem księdzem archidiecezji krakowskiej (święcenia przyjąłem w 2013 r.) i posługiwałem przez dwa lata jako wikariusz parafii św. Józefa na os. Kalinowym w Krakowie – Nowej Hucie. W 2015 r. rozpocząłem studia doktoranckie z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania), które ukończyłem w 2019 r. obroną doktoratu. Od 2019 r. wykładam teologię dogmatyczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Od września 2020 r. jestem diecezjalnym duszpasterzem akademickim przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Od 2022 r. jestem członkiem Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski oraz Delegatem Narodowym KEP do prac w Europejskim Komitecie Duszpasterzy Akademickich. W 2022 r. otrzymałem godność honorową kanonika EC.
Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”, które odbywają się od 2008 r.  Publikowałem m.in. w „Gościu niedzielnym”,  Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w miesięcznikach „List”, „Biblia krok po kroku”, „Msza Święta” oraz „Żywe Słowo”. Jestem autorem lub redaktorem ponad 30 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.

Moją największą pasją jest teologia liturgii, której popularyzowanie stało się również moim powołaniem w powołaniu.”

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK