Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

3-12-2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


I NIEDZIELA ADWENTU | 03.12.2023r.

 

 1. Rozpoczynamy Adwent, który jest duchowym przygotowaniem na przyjście Chrystusa – Zbawiciela Świata. Wykorzystajmy jak najlepiej ten czas, na słuchanie Słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

  Wzorem i przykładem adwentowego oczekiwania jest Maryja Niepokalanie poczęta, której uroczystość przypada 8 grudnia. Do tej uroczystości przygotowujemy się odmawiając codziennie nowennę po Mszy świętej wieczornej.
   
 2. W środę wspominamy w liturgii św. Mikołaja. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. W czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Godzina Święta w I czwartek miesiąca o godzinie 23.00
   
 3. 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 8.00, 10.30 i 18 tej.

  Od 12.00 do 13 tej Godzina Łaski:

  „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki tej modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.  Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będę łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrze ludzie będą modlić się za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu” – słowa Matki Bożej do włoskiej pielęgniarki Pierini Gilli.
   
 4. Z kolei wieczorem o 20 tej zapraszamy na AKATYST, bizantyjskie nabożeństwo ku czci Bogurodzicy,  wykonywane przy zgaszonym kościele i w postawie stojącej.
   
 5. W sobotę 9 grudnia o godz. 11 tej w auli św. Jana Pawła II w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania dla klas 7 i 8 i młodzieży naszej parafii warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń w internecie.
   
 6. Drodzy Parafianie, decyzją kapituły domowej naszej wspólnoty klasztornej Wizyta Duszpasterska będzie na zaproszenia. Formularze zgłoszeniowe będę dostępne w zakrystii, wystawione w kościele. Będzie można wysłać zgłoszenie przez naszą stronę internetową. Więcej o wizycie duszpasterskiej w przyszłą niedzielę.
   
 7. W ubiegła niedzielę FZŚ zebrał 6.250 zł na pomoc świąteczną. Za zebraną kwotę zostaną zakupione bony żywnościowe dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również Pani Urszuli i Wojciechowi Śliwom z firmy Paleo za coroczne wsparcie tej akcji. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece Caritas – Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
   
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz charytatywne organizowany przez Stowarzyszenie „Wielicke Dzieci z niepełnosprawnością” oraz Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Będą ciasta, produkty regionalne, kartki świąteczne, stroiki, ozdoby na choinkę. Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie przy organizacji szeregu aktywności dla niepełnosprawnych wychowanków szkoły.
   
 9. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK