Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

10-12-2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023 r.

 

        Drugą Niedzielę Adwentu Przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel możemy złożyć w namiocie przed Kościołem, gdzie ministranci rozprowadzają również świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, opłatki na stół wigilijny, kalendarze misyjne na Nowy Rok. 

       Adwent to czas przygotowania na narodziny Zbawiciela. Jedną z form przygotowania jest uczestnictwo w roratach, które są odprawiane w naszym kościele o 6.45. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, koniecznie z lampionami. 

      We wtorek Msza święta do Matki Bożej z Guadelupe, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, okrycie płaszczem Matki Bożej i poświęcenie róż.

W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Łucję, dziewicę i męczennicę, Jest patronką Syrakuz, Sycylii, chorych dzieci, ociemniałych a także wszystkich, którzy potrzebują dobrego wzroku. Wzywa się ją w przypadku bólu oczu, gardła przy zakażeniach, krwotokach. W czwartek wspominamy  św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W zakrystii i przed kościołem są deklaracje odnośnie wizyty duszpasterskiej (kolędy). Prosimy, aby je wypełnić złożyć w zakrystii czy kancelarii do 31 grudnia. Można również zabrać dla rodziny czy osób, które z różnych względów nie ma na Mszy świętej niedzielnej, a chcą, aby kapłan przyszedł z kolędą.  

       800 lat temu (w 1223 r.) św. Franciszek z Asyżu stworzył pierwszą żywą szopkę w małej górskiej wiosce Greccio w środkowych Włoszech. To wydarzenie zapoczątkowało tradycję budowania szopek i organizowania jasełek. W związku z tym jubileuszem, Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu dla wszystkich, którzy w dniach od 8 grudnia do 2 lutego 2024 r nawiedzą kościół franciszkański i zatrzymają się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami. Przed nawiedzeniem i modlitwą należy spełnić zwykłe warunki odpustu: wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. 

Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe prowadzone przy naszym sanktuarium. 

      Przez całą niedzielę zapraszamy na kiermasz charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie „Wielicke Dzieci z niepełnosprawnością” oraz Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Są ciasta, produkty regionalne, kartki świąteczne, stroiki, ozdoby na choinkę. Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie przy organizacji szeregu aktywności dla niepełnosprawnych wychowanków szkoły

      W przyszłą niedzielę o godz. 15 tej Msza św. w intencji pokoju oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną Królowej Pokoju.

      Burmistrz Wieliczki zaprasza na Wigilię dla mieszkańców, która odbędzie się w niedzielę 

17 grudnia o godzinie 12.15 na Rynku Górnym w Wieliczce. W programie m.in. wspólne kolędowanie, występy grup kolędniczych i zespołów, degustacja potraw wigilijnych, kiermasz ciast i ozdób świątecznych. Zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę, herbatę czy czekoladę. W przyszłą niedzielę w kawiarence kiermasz świąteczny na rzecz Hospicjum Maryi Królowej Apostołów.

       

Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro duchowe i materialne. 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK