Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17-12-2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

17.12.2023 r.


W liturgii Kościoła 3 Niedziela jest nazywana NIEDZIELĄ GAUDETE - RADUJCIE SIĘ". Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

1.Prosimy i zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

2.Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina dla każdego z nas jest najważniejszą przestrzenią,miejscem,środowiskiem wzrastania w wierze,nadziei i miłości. Doświadczania świętości w codzienności.

3.Msza święta roratnia w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 6.45. zapraszamy wszystkich,by razem z Maryją rozważać Boże tajemnice.

4.Wigilia w tym roku wypada w niedzielę - ostatnia Msza święta o 13.30. Nie ma Mszy świętej o godz.18 tej.Spowiedź w niedzielę do godziny 13:00

5.Zapraszamy na Paterkę o 24 tej, po Pasterce wspólne świętowanie Bożego Narodzenia na placu przed kościołem przy ognisku, ciepłej herbacie i śpiewie kolęd.

6.W zakrystii są jeszcze świece Caritas, opłatki,do zabrania także deklaracje kolędowe. To wszystko jest również w przedsionku kościoła nad czym czuwają nasi ministranci.

7.Okazja do Spowiedzi Świętej przez cały tydzień. Godziny dyżuru w  konfesjonale będą wywieszone w gablocie oraz umieszczone na naszej stronie internetowej i FB parafialnym.

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy też za ofiary na tace i te wpłacane na konto klasztoru czy parafii. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK