Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

1-01-2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

1 STYCZNIA 2024 R.

 

Drodzy Parafianie, sympatycy klasztoru, drodzy goście! Uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi, rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2024. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, aby każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka a Maryja Boża Rodzicielka niech ma nas w swej opiece. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę, pokój i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Życzymy Wam Bożego Nowego Roku.

Dzisiejsza uroczystość kończy oktawę Bożego Narodzenia. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 


Pod hasłem „Sztuczna Inteligencja i pokój” obchodzimy 57. Światowy Dzień Pokoju. Właśnie sztuczna inteligencja i pokój to temat orędzia, w którym papież Franciszek przypomina o potrzebie czujności i pracy nad tym, aby logika przemocy oraz dyskryminacji nie zakorzeniła się w produkcji i korzystaniu z różnych urządzeń, kosztem osób najbardziej kruchych i wykluczonych. 

W minionym roku w naszej parafii 78 dzieci przyjęło sakrament chrztu świętego, 54 osoby odeszły do wieczności, 23 pary zawarły sakrament małżeństwa, 51 osób przyjęło sakrament bierzmowania, 81 dzieci przystąpiło do I komunii świętej.

W środę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W czwartek 4 stycznia o godzinie 8.00 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny I Radia Maryja. Po Mszy świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja.  

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Kapłani od 9 tej udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. W czwartek o 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. 

W sobotę  6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej
poświęcenie kadzidła i kredy. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który powędruje ulicami Wieliczki w tym dniu, by dotrzeć do stajenki przy Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto”  i oddać pokłon Małemu Jezusowi. Z naszego klasztoru po Mszy świętej o godz. 12 tej wyruszy Orszak Króla Melchiora w barwach zielonych. 

W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Z racji 85 rocznicy śmierci sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby o 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta o rychłą Jego beatyfikację, której przewodniczyć będzie O. Prowincjał Krzysztof Bobak.

Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą rozpoczniemy 8 stycznia. Szczegółowy program podamy
w przyszłą niedzielę. 

Na cały Nowy Rok przyjmijcie Boże błogosławieństwo

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK