Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

28.01.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 STYCZNIA 2024 r.


Gościmy w naszej parafii ks. Pawła, ze zgromadzenia księży Kombonianów,który pragnie podzielić się swoim świadectwem z pracy misyjnej. Także dzisiaj możemy wesprzeć dobrowolną ofiarą pielgrzymkę do Lourdes osoby niepełnosprawnej z naszej parafii.

We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św.Hiacynty Mariscotti, księżniczka, dziewica, zakonnica. Mając 19 lat wstąpiła do klasztoru Klarysek w Viterbo. Dopiero podczas ciężkiej choroby poznała właściwy sens powołania. Nawiedzała więzienia,szpitale,przytułki. Opiekowała się ludźmi chorymi i w podeszłym wieku. Była obdarzona darem ekstaz, prorokowania i czytania w ludzkim sumieniu.

W środę wspomnienie św.Jana Bosko, kapłana, założyciela zgromadzenia Salezjanów. Nazywany jest „Ojcem i Nauczycielem Młodzieży". Jest patronem młodzieży, młodych robotników i rzemieślników.


W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte o 7, 8 oraz 18. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo gromnic. Na Mszę o 18 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami. Z ustanowienia św. Jana Pawła II, jest to już 28 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe. Pamiętajmy w tym dniu o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi.

W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 23. W piątek Droga Krzyżowa o 6.30. Od 9 tej kapłani udadzą się z posługa sakramentalną do chorych. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą. O 18 tej Eucharystia w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego.

W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 18 tej różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, następnie 15 minut medytacji i Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza św. w intencji sióstr i braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK