Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11-02-2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela zwykła


1. Dziś Światowy Dzień Chorego, dlatego po każdej Mszy Świętej będzie możliwość przyjęcia Sakramentu namaszczenia chorych.


2. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze Święte w godzinach: 7.00; 8.00; 10.30, 16.00 i 18.00.


3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Codziennie:

  • 6:30 - Droga Krzyżowa

W każdy piątek tzw. Piątki Marcowe:

  • 8.00 - Msza Święta, Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale 

W Niedziele:

  • 16.30 - Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. W poniedziałek 12 lutego o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo okrycia płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.


5. Składamy serdeczne podziękowania za wizytę duszpasterską. Za otwarte domy, mieszkania i serca. Za możliwość rozmowy. Za zaangażowanie, sugestie, pomysły, podpowiedzi oraz za krytyczne uwagi. Za ofiary i wsparcie materialne. Wszystko to jest niezwykle cenne dla życia oraz rozwoju parafii i z całą pewnością przyczyni się do budowy wspólnego dobra. Najcenniejszym oczywiście darem każdej wizyty duszpasterskiej była wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo Boże. Chwała Panu!


6. Przed nami 57 tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Trzeźwość narodu, Polską racją stanu”. Wspomóżmy modlitwą oraz duchową ofiarą np. w postaci wyrzeczeń, wszystkich ludzi walczących z nałogiem. Wszystkich, którzy z jego powodu cierpią. A także wszystkich podejmujących dobrowolną dożywotnią abstynencję ofiarowaną w intencji uwolnienia bliźnich z uzależnienia, aby wytrwali w dobrym postanowieniu.


7. Już praktycznie gotowy do użytku jest nowy konfesjonał. Wierzymy, że zamykany i wyciszony będzie miejscem pięknych spowiedzi oraz intymnego spotkania z Panem Jezusem.
Również jego umiejscowienie nie jest dziełem przypadku. Znajduje się bowiem przed krzyżem, z którym wiążą się niezwykłe świadectwa. To także krzyż, przed którym często modlił się sługa Boży brat Alojzy Kosiba. Niech to miejsce stanie się swoistą Kaplicą Spowiedzi.


8. W przyszłą Niedzielę o 15:00 - Msza Święta grupy modlitewnej Królowej Pokoju.


9. Ks. Paweł, misjonarz kombonianin przesyła gorące podziękowania całej społeczności naszej parafii za życzliwe przyjęcie, wielkie serce oraz ofiarność materialną, która przerosła jego najśmielsze oczekiwania i wzruszyła do głębi.


10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz skorzystania z niecodziennej pomocy w przeżyciu Wielkiego Postu - Zdrapki Wielkopostnej. Wszystko dostępne przy wyjściu na parking.


11. W mijającym tygodniu odeszli do wieczności zmarli z naszej parafii: śp. Zygmunt Konik i Jacek Kolarz. Módlmy się w ich intencji.


Na nadchodzący tydzień przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.
Pokój i Dobro 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK