Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

18.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.02.2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

 

Niech czas Wielkiego Potu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

W naszej parafii nabożeństwa pasyjne:

W dni powszednie o 6.30 Droga Krzyżowa

 

W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

W piątki zapraszamy na tzw.„Piątki Marcowe".O godz. 8.00 Msza Święta, po niej Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

 

W czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła

 

Z piątku na sobotę w naszym Sanktuarium przez 24 godziny Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważania Meki Pana Jezusa według Luizy Piccaretty. Rozpoczęcie w piątek o 16.45 koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie w sobotę o 17:00.

 

Sekretariat Misji i Ewangelizacji franciszkańskiej naszej Prowincji zaprasza na Jubileuszową Pielgrzymkę śladami św. Franciszka do Włoch w dniach 19-28 września 2024.

Więcej szczegółów na plakacie w gablocie oraz naszym Facebooku. Są również wyłożone ulotki przy wyjściu na parking.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze dostępne Zdrapki Wielkopostne jako ciekawa forma przeżywania czasu Wielkiego Postu.

 

Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 26 lutego o 19:00.

 

Wszystkim parafianom, dobrodziejom, sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych w przeżywaniu Wielkiego Postu.

 

Przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

 

 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK