Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

25.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”

 

Tegoroczny Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Raz jeszcze przywołujemy prawdę, bliską sercu Ojca Świętego Benedykta XVI, że kto wierzy nigdy nie jest sam. Zawsze wierzymy we wspólnocie Kościoła. Jako wspólnota uczniów Jezusa żyje on mandatem misyjnym - nakazem Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Jego zadaniem jest dzielenie się Ewangelią z ludźmi na całym świecie.

 

1. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

 

  • Codziennie Droga Krzyżowa o 6.30
  • W niedzielę o 16.30 Droga Krzyżowa, o 17 tej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W piątki nabożeństwa pasyjne, tzw. „ Piątki Marcowe "- 8.00 Msza Święta, Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

 

3. W piątek od godziny 9 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. 

 

4. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Spowiadać będziemy w kościele i kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego. W zwykłe dni i niedziele Sakrament Pojednania sprawowany jest w Kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego.

 

5. W piątek Drogę Krzyżową o 17.30 prowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 18 tej rozważamy tajemnice różańcowe, następnie 15 minut medytacji i Msza Święta.

 

7. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Bogusław Król w ramach przygotowania nas do rozpoczynającego się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Krzyżma Świętego w naszej archidiecezji Kongresu Eucharystycznego, który potrwa do 15 czerwca.

 

8. Również w przyszłą niedzielę o 10.30 Msza Święta w intencji FZŚ i misji franciszkańskich. Przez całą niedzielę będzie prowadzona zbiórka na pomoc Świąteczną dla potrzebujących rodzin naszej parafii.

 

9. Trwają przygotowania do powstania przy naszej parafii Kaplicy Wieczystej Adoracji. W środę do południa mamy spotkanie z zarządem naszej Prowincji oraz z Panem Mateuszem Murszałem odpowiedzialnym za to dzieło z ramienia Episkopatu Polski. Prosimy Was o modlitwę.

 

10. Przy wyjściu z klasztoru do strony parkingu polecamy kącik z prasą katolicką i nie tylko.

 

Wszystkim parafianom, dobrodziejom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK