Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024

 

1. W 5 niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. W tym znaku zakrytego krzyża chcemy na nowo spojrzeć na święty znak krzyża jako najcenniejszy dar naszego odkupienia i zbawienia. 

 

Trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać Mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.

 

2. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 12.00 rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy świętej odbędzie się konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę wykonaną własnoręcznie.

 

Warsztaty palmowe odbędą się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w auli Jana Pawła II. Warsztaty będą prowadzone pod kierunkiem twórcy ludowego. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, szczegóły w gablocie.

 

3. Zapraszamy dziś na świąteczny kiermasz charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie „Wielickie Dzieci z Niepełnosprawnością” oraz Radę Rodziców działające przy Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, którego uczniami są dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami intelektualnymi. 

 

4..Zapraszamy jutro na godzinę 18.00 na Mszę świętą z nabożeństwem okrycia płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.

 

5. 22 marca wyruszy z Wieliczki Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest ona rozważaniem Męki Pańskiej podczas nocnej, 40-kilometrowej wędrówki. Wydarzenie ma charakter indywidualny, idziemy w ciszy, samotnie lub w niewielkiej grupie. W tym roku przygotowane zostały 2 trasy, pierwsza do Sanktuarium w Szczyrzycu, druga do Sanktuarium w Sieprawiu i powracająca do kościoła św. Klemensa w Wieliczce. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. w kościele św. Sebastiana o godz. 20. Zachęcamy do zapisów na stronie internetowej – ułatwi to organizację wydarzenia. Więcej informacji na plakacie.

 

6. W przyszłą niedzielę o 19.00 spod naszego klasztoru wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zakończenie przy kościele św. Sebastiana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.

 

Wszystkim parafianom, dobrodziejom, sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

 

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK