Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

24.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

 

     Dzisiaj NIEDZIELA PALMOWA, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy świętej o godz. 12.00. 

Po Mszy św. konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę wykonaną własnoręcznie.

 

     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. 

O godzinie 16.30 Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tradycyjnie o godzinie 19.00 wyruszy z naszego klasztoru do kościoła św. Sebastiana pokutna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.

 

    W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

 

    Z SAKRAMENTU POJEDNANIA w naszym Sanktuarium można skorzystać w Wielkim Tygodniu:

 

???? w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.45 do 7.00, 7.30 do 8.00, 8.30 do 9.00, od 17.00 do 18.00 i od 16.30 do 19.00. 

???? W Wielki Czwartek: 7.00 – 11.00 i 14.00 – 16.00; 

???? W Wielki Piątek: 8.00 – 12.00, 14.00 – 15.00, wieczorem: 21.00 – 24.00; 

???? W Wielką Sobotę: 8.00 – 12.00 i 14.00 – 16.00.

 

PROGRAM NA TRIDUUM PASCHALNE:

 

✝️ WIELKI CZWARTEK o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do ołtarza adoracji, zwanego „ciemnicą”. Podczas procesji za odśpiewanie hymnu „Sław, języku, tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00.

 

✝️ WIELKI PIĄTEK jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia kościół nie sprawuje Eucharystii ale trwa na modlitwie rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 7.00 Jutrznia i Godzina Czytań. 

Od godziny 8.00 do 18.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz 15.00 rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się 

o godzinie 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. 

        Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim przez całą noc. O godz. 22.00 Gorzkie Żale.

 

✝️ WIELKA SOBOTA jest dniem ciszy i adoracji Najświętszego Sakramentu 

w grobie Pańskim. O godz. 7.00 Jutrznia i Godzina Czytań. Od godz. 8.00 do 20 tej adoracja Pana Jezusa. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godziny 9.00 do 16.00 co pół godziny. O godzinie 20.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej wraz z procesją rezurekcyjną. Z racji odnowienia przyrzeczeń chrztu św. w czasie ceremonii, prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 

???? W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Szczegółowy program nabożeństw Triduum Paschalnego oraz spowiedzi w Wielkim Tygodniu dostępny również na naszym parafialnym FB i stronie internetowej.

 

W Wielki Czwartek i Sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

 

Franciszkański Zakon Świeckich zebrał kwotę 4,748 zł i 10 euro. Zostały zakupione bony żywnościowe dla rodzin potrzebujących z parafii. Podziękowania dla firmy „Paleo” za wsparcie tej szlachetnej akcji. 

 

Zapraszamy na kawę, czekoladę i przy okazji na Kiermasz Wielkanocny na rzecz domowego hospicjum „Maryi Królowej Apostołów”. W przedsionku Kościoła ministranci rozprowadzają baranki wielkanocne i świece tzw. „Paschałki” przygotowane przez Caritas.

 

Wszystkim parafianom, dobrodziejom, sympatykom naszego kościoła 

i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej w dobrym i owocnym przeżywaniu Wielkiego Tygodnia.

 

Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK