Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

31.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024 r

 

1. Jutro drugi dzień świąt. Taca jutrzejsza przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

2. Trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia, która odprawiana jest przed wieczorną Mszą św. - o 17:30. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15 tej zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

O 16 tej Msza Święta dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwsze: czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

  • w I czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą od 23:00 do 24:00
  • w I piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 18:00 - Msza Święta. Zaprasza Bractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana.
  • I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 18:00 różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, medytacja i Msza Święta.

 

4. 8 kwietnia, tj. poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można otrzymać w zakrystii.

 

5. Pragniemy bardzo gorąco podziękować za wszelkie przejawy życzliwości w tych ostatnich dniach. Dziękujemy za życzenia. Za dary serca składane na nasz świąteczny stół. Ogromną wdzięczność pragniemy wyrazić wszystkim za wszelaką pomoc w przygotowaniach naszego kościoła do świąt. Dziękuję za ten piękny wystrój. Wszystko to pomaga nam w przeżywaniu tej wielkiej tajemnicy wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach trwali na modlitwie, dając tym samym świadectwo swojej wiary.

 

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się świadkami zmartwychwstania. Jezus Żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości która rozpromienia każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzymy Drogim Parafianom i miłym Gościom. 

 

Na radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK